Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Beläggningsarbeten Svedala kommun
Referensnummer: UH-2020-1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44113300 Asfalterat material
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden innebär ett ramavtal och omfattar underhållsbeläggningar med tillhörande arbeten samt eventuellt nya beläggningsarbeten inom Svedala kommun. I tillhörande arbeten ingår som en mindre del av entreprenaden återställningsarbeten efter mark och VA-arbeten. Omfattningen av arbetena kan komma att variera och angivna mängder kan både komma att överskridas och underskridas. Kvantitetsuppgifter är på intet sätt bindande för kommunen. Entreprenören förbinder sig att leverera det verkliga behovet. Vid större beläggningsarbeten kan separat upphandling komma att ske.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44113300 Asfalterat material
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen