270037-2020 - ResultatSverige-GÄVLE: Försäkringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nordiska Museet
Referensnummer: 20/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Fastighets-/Företagsförsäkring, Förmögenhetsbrottsförsäkring, Tjänstereseförsäkring, Fine art för Nordiska Museet
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1. Fastighets-/Företagsförsäkring
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Fastighets-/Företagsförsäkring, Nordiska Museet.
Del nr: 2. Förmögenhetsbrottsförsäkring
Förmögenhetsbrottsförsäkring, Nordiska Museet.
Del nr: 3. Tjänstereseförsäkring
Tjänstereseförsäkring, Nordiska Museet.
Del nr: 4. Fine Art
Fine Art, Nordiska Museet