27006-2026 - Resultat
Sverige – Livsmedel, drycker, tobak o d – Tilläggsupphandling av Livsmedel 2025, SLL900
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTilläggsupphandling av Livsmedel 2025, SLL900
BeskrivningRegion Stockholm har för avsikt att upphandla ett begränsat utbud av livsmedel för bland annat bloccentralernas räkning.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116248:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15800000 Diverse livsmedel