270144-2020 - ResultatSverige-Umeå: Reparation och underhåll av maskinteknisk utrustning i byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service av tvättutrustning i tvättstugor
Referensnummer: 2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50712000 Reparation och underhåll av maskinteknisk utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser AB Bostaden i Umeås behov av installation, reparation, underhåll samt service av tvättutrustning i tvättstugor såsom tvättmaskiner, torktumlare, torkskåp, mangel, centrifug, service av självdoseringssystem etc. Uppdraget omfattar även AB Bostaden i Umeås dotterbolag, vilka är AB Holmsundsbyggnader, Servicebostäder i Umeå AB och AB Lokalen i Umeå (lokaler).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen