270147-2023 - ResultatSverige-Karlskrona: Kirurgiska instrument
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Phacoutrustning
Referensnummer: RB2022-0049
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33169000 Kirurgiska instrument
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp och leverans av två (2) phacoutrustningar inkl. installation, dokumentation, utbildning i utrustningens handhavande och skötsel samt teknisk utbildning. För förbrukningsartiklar och tillbehör som krävs för driften av utrustningarna tecknas ett ramavtal som en integrerad del av leveransavtalet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen