270152-2023 - ÄndringSverige-Borås: Utbildningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Distansundervisning gymnasial vuxenutbildning med fokus på teoretiska kurser
Referensnummer: 2023-00018IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar nationella gymnasiekurser på distans för utbildningsnämndens verksamheter.
Kursutbudet ska som minst omfatta 63 st kurser.