270158-2016 - ResultatSverige-Jönköping: Rör och kopplingar av betong
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Betongrör och markprodukter.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Jönköping.
Nuts-kodSE211 Jönköpings län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Leverans av typgodkända armerade och oarmerade betongrör, marksten och stödmurar m.m.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
44114220 Rör och kopplingar av betong, 44113140 Gatsten, 44114200 Betongvaror, 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål, 44163000 Rörledningar och armatur, 44910000 Sten för byggnation, 44912400 Kantsten
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.