Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2019-1075 Elevplattform Nykvarns kommun
Referensnummer: TI 2019-1075
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212931 Programvaruutvecklingstjänster för utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Nykvarns kommun inbjuder leverantörer att lämna anbud i denna upphandling av en Elevplattform, även kallat lärplattform eller skolplattform.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48190000 Programvara för undervisning, 48931000 Programvara för utbildning, 72212190 Programvaruutvecklingstjänster för undervisning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen