2. Förfarande
Förfarande
Titel: Operatörstjänst och utskriftstjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar kommunens huvudsakliga behov av Operatörstjänst och utskriftstjänst. Piteå kommuns vision för fakturahantering är att samtliga kund- och leverantörsfakturor ska vara elektroniska och upphandlar därför en Operatörstjänst som sänder och tar emot elektroniska Meddelanden mellan Piteå kommun och dess Motparter. Operatörstjänsten ska hantera kommunikation av Meddelanden via Peppol-nätverket, i första hand inom inköps- och kundfaktureringsprocesserna.
Intern identifierare: 24INK007
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 64000000 Post- och telekommunikationstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Upphandlingsmall Piteå kommun - Generell del