Upphandlingen omfattar konsulttjänst för åtgärdsförberedelser och projektering inför genomförandet av saneringsåtgärder vid Stocka fd sågverk.
Ytterligare information om upphandlingsföremålet finns att tillgå i upphandlingsdokumentet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71313450 Miljöövervakning för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen