270226-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Upphandling av tekniska konsulter för VA
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av tekniska konsulter för VA
BeskrivningKrokoms kommun genomför upphandling av Tekniska konsulttjänster VA där syftet är att ingå ramavtal för successiva avrop under avtalstiden. Beställaren söker konsulter som ska svara för utrednings- och projekteringstjänster för kompetens rörande VA-konsulter inom angivna fackområden: Avlopps- och slambehandling, Vattenberedning, Vattentäkter, Ledningsnät, övergripande verksamhetsfrågor samt Dagvatten.
Intern identifierare25/89
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelTekniska konsulter konstruktör
BeskrivningEnligt upphandligsdokument
Intern identifierare1690823
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelPris
BeskrivningEnligt upphandlingsdokument
Intern identifierare1690824