2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elektrifiering av bussdepåer i Södertälje
Beskrivning: Projektet avser ombyggnad på två bussdepåer för att möjliggöra installation av elbussladdningssystem. Berörd depå är Södertälje bussdepåer. Denna entreprenad avser i huvudsak mark- och anläggningsarbeten.
Intern identifierare: TN 2023-1296
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000