27032-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Instrument och sjukvårdsartiklar 2020 Tillägg 3, SLL480
Referensnummer: FSN 2021-0023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Ringkyretter och Hudstansar till Region Stockholms förvaltningar, bolag och stiftelser. Dessutom har TioHundra AB, Region Gotland och St. Göran rätt att avropa.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar, 33169000 Kirurgiska instrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen