Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Internationalisering av energiinnovationer inom hållbar sjukvård
Referensnummer: 2022-14527
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71314000 Energi och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Energimyndigheten har behov av ett ramavtal med en aktör/plattform för utförandet av insatser och aktiviteter med syfte att skapa förutsättningar för ändamålsenliga innovationer med energirelevans inom område hållbar sjukvård, att nå en internationell marknad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen