2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skyfallsplanering
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett ramavtal gällande konsulttjänster avseende skyfallsplanering. Syftet med upphandlingen är att finna konsulter med god erfarenhet av likvärdigt uppdrag som efterfrågas. Målet är att skyfalls- och åtgärdsplaneringen ska användas i samhällsplanering och i krisberedskap samt vara ett underlag för riskhantering, riskreducerande åtgärder och detaljplaner.
Intern identifierare: 2025-00006IN
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000