27042-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad – Dagvattenutredningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDagvattenutredningar
BeskrivningUpphandlingen avser tekniska konsulter för utförande av dagvattenutredningar inom Jönköpings kommun.
Intern identifierare20/78
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
Ytterligare klassificering (cpv): 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71321300 Konsulttjänster inom VA
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000