Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Inköpscentral
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Möbler och heminredning
Referensnummer: 21-135
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för fabriksnya möbler och inredning för hemlika miljöer. Ramavtalet ska tillgodose de avropsberättigade behov till rätt pris. Lokaler som kan avses är exempelvis lägenheter som studentbostäder, evakueringsboenden och tillfälliga bostäder samt lunchrum/köksutrymmen och kontor. Ramavtalet avser möbler och inredningsdetaljer och omfattar avtalad leverantörs kompletta sortiment inom avtalsområdet. Produktrelaterade tjänster, tex montering ska kunna tillhandahållas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39110000 Säten, stolar och relaterade produkter, och tillhörande delar, 39120000 Bord, skåp, skrivbord och bokhyllor, 39130000 Kontorsmöbler, 39200000 Inredning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen