270433-2023 - PlaneringSverige-Kristianstad: Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss PET/CT System
Referensnummer: 2023-O001198
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Extern remiss av PET/CT system i syfte att ge potentiella anbudsgivare möjlighet att inkomma med synpunkter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33111000 Röntgenapparatur, 33115100 Datortomografer ("CT scanner")
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen