Officiellt namn: Staffanstorps kommun Ort: Staffanstorp Postnummer: SE-245 80 Land: Sverige Att: Carina Kock E-post:carina.kock@staffanstorp.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Städservice 2016.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 14: Fastighetsstädning och fastighetsförvaltning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Staffanstorp.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser köp av daglig städservice inklusive årlig storstädning och golvunderhåll samt leverans av hyrmattor (entrémattor) till Staffanstorps kommuns verksamhetslokaler.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
90910000 Städning, 90900000 Städning och renhållning, 90919300 Städning av skolor
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.