27057-2023 - ResultatSverige-Ludvika: Övriga färdigställande byggnadsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Glasmästeri Falun
Referensnummer: GNU 2022/87
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal glasmästeri.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten, 50800000 Diverse reparationer och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen