2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av ramavtal kommunikationstjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar strategiska, kreativa och praktiska kommunikationstjänster samt webbdesign. Området strategiska kommunikationstjänster kan exempelvis handla om stöd i att ta fram kommunikationsstrategier och vara bollplank i strategiska kommunikationsfrågor. Kreativa och praktiska kommunikationstjänster kan innefatta sådant som att ta fram koncept för och genomföra en kampanj i olika kanaler och följa upp nyckeltal. Området webbdesign omfattar olika typer av arbeten kopplade främst till ei.se.
Intern identifierare: 2026-102994
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79416000 Public relations
Ytterligare klassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring, 79416200 Konsulttjänster för public relations, 79822500 Grafisk formgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000