2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skolmaterial 2026 Väst Upp
Beskrivning: Skolmaterial
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30192000 Kontorsmateriel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119364:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 22815000 Anteckningsböcker, 30192130 Blyertspennor, 39292400 Skrivmateriel, 30192700 Skriv- och kontorsmateriel
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Avtalstiden är två (2) år med en ensidig rätt för köparen att förlänga avtalet. Förlängning sker automatiskt med ett (1) år i taget, om inte köparen säger upp avtalet senast tre (3) månader före avtalsperiodens slut. Den maximala avtalstiden är fyra (4) år. Efter maximal avtalstid upphör avtalet att gälla utan uppsägning.