Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bränsle och drivmedel
Referensnummer: 2020-O001793
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 24611100 Fasta drivmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen är indelad i sex delar enligt nedan. Anbud kan lämnas på en eller flera delar.
Del 1 - Bränsle på pump
— Blyfri 95 oktan
— Diesel MK 1
— Tillbehör
Del 2 - Bränsle på pump
— Biogas 100
Del 3 - Bränsle på pump
— RME 100
Del 4 - Bränsle på pump
— HVO 100
Del 5 - Snabbladdning
Del 6 - Bränsle på bulk
— Diesel på bulk utan inblandning FAME
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor, 09100000 Bränslen, 09132100 Blyfri bensin, 09134200 Dieselbränsle, 09134230 Biodiesel, 09200000 Petroleum-, kol- och oljeprodukter, 30163100 Bensinkort, 50112300 Biltvätt och liknande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen