270709-2022 - ResultatSverige-Kungsbacka: Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lösning för e-underskrift
Referensnummer: 22/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri
II.1.4.
Kort beskrivning
Kungsbacka kommun avser att att teckna avtal gällande lösning för elektroniska underskrifter (e-underskrifter).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48100000 Programvara för särskild industri, 48310000 Programvara för dokumentredigering, 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 72212310 Programvaruutvecklingstjänster för dokumentredigering, 72212311 Programvaruutvecklingstjänster för dokumenthantering, 72512000 Dokumenthanteringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen