B avser att kontraktera en ramavtalsleverantör inom området fastighetsjour innehållande larmförmedling och jourutryckning. Entreprenaden omfattar fastighetsjour under icke ordinarie arbetstid i B:s fastighetsbestånd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 9 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 98341130 Fastighetsskötsel, 98341140 Vaktmästartjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Fastighetsjour innehållande larmförmedling och jourutryckning.