270820-2021 - ResultatSverige-Karlstad: Utrustning för polymeraskedjereaktion (PCR)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snabb PCR
Referensnummer: RS/211155
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38950000 Utrustning för polymeraskedjereaktion (PCR)
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Värmland ska upphandla analyser med snabb-PCR eller motsvarande NAAT-lösning av fyrplex luftvägspanel samt calicivirus enligt upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen