270821-2025 - Resultat
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – Kundanpassade set
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKundanpassade set
BeskrivningInköp av kundanpassade set till Region Hallands verksamheter. Ett kundanpassat set är ett set innehållandes allt eller merparten av det förbrukningsmaterial som krävs vid ett specifikt medicinskt ingrepp och olika förutsättningar som gäller för varje enskild avdelning Set för samma ingrepp men som genomförs på olika sjukhus kan därför skilja sig åt
Intern identifierareRS241350
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33141620 Utrustning för medicinskt bruk för specifika ändamål i förpackningar (sets), 33162100 Utrustning för operationssalar, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000