2. Förfarande
Förfarande
Titel: Informationssystem för planering och insatsregistrering
Beskrivning: Upphandlingen avser Informationssystem för planering och insatsregistrering i Hörby kommun. Upphandlande myndighet avser teckna avtal som gäller i fyra (4) år räknat från dagen för leveransgodkännande och med möjlighet till en förlängning i upp till två (2) år. Förlängning sker automatiskt om inte Kunden skriftligen senast sex (6) månader före kontraktstidens utgång meddelar att Avtalet inte ska förlängas. Upphandlingen genomförs av Inköpscentralen för Östra Göinge, Osby, Hörby, Höör och Bromölla.
Intern identifierare: 2023/134
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72268000 Tillhandahållande av programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 48517000 IT-programvara, 48810000 Informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Informationssystem för planering och insatsregistrering