270851-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Kalmar: Medicinska programvaruutvecklingstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samupphandling egenmonitorering
Referensnummer: 2022-308
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212180 Medicinska programvaruutvecklingstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Kalmar län genomför en samupphandling av Egenmonitorering.
Upphandlingen genomförs som en samupphandling mellan Region Kalmar län, Region Jönköpings län, Region Östergötland, Region Kronoberg, Region Västmanland och Region Värmland med optioner för ytterligare nio (9) regioner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 48610000 Databassystem, 48614000 Datainsamlingssystem, 48814000 Medicinska informationssystem, 72263000 Programimplementation, 72300000 Datatjänster, 72320000 Databastjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen