270889-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Pensionstjänster – Löneväxling 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLöneväxling 2024
BeskrivningUppdraget omfattar att administrera och förmedla pensionslösning genom växling av bruttolön till avsättning för tjänstepension s.k. löneväxling.
Intern identifierareRB2024-0458
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 66520000 Pensionstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 66523000 Förvaltningsrådgivning för pensionsfond
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareLöneväxling 2024