Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildningstjänster för kapacitetsutvecklande insatser
Referensnummer: 18/000058
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet syftar till att täcka och säkerställa Sidas behov av utbildare som genomför förberedande utbildningar för Sidas resursbasprogram som är av mera generell och övergripande karaktär, men också fokuserade tematiska utbildningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80000000 Undervisning och utbildning, 80330000 Säkerhetsutbildning, 80340000 Speciella undervisningstjänster, 80400000 Vuxen- och annan undervisning, 80420000 E-lärande, 80500000 Utbildningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen