270952-2022 - ResultatSverige-Skärhamn: Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter VVS
Referensnummer: Ref. nr 2021-106
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71321000 Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal avseende tekniska konsulter - VVS.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331230 Installation av kylutrustning, 45343230 Installation av sprinklersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen