Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för konsulttjänster inom integrerade markanvändnings- och trafikanalyser
Referensnummer: KSN-2022-00302
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71311200 Konsulttjänster för transportsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för successiva avrop av konsulttjänster inom integrerade markanvändnings- och trafikanalyser på makro-, meso- och mikronivå.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71311210 Konsulttjänster för vägar, 71311220 Vägingenjörstjänster, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71322000 Ingenjörstjänster avseende väg- och vattenbyggnation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen