2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kylanläggning Värmeväxlare
Beskrivning: Köp, installation och driftsättning av två nya plattvärmeväxlare. Värmeväxlare ska anslutas mot fjärrvärmenätet och en glykolkrets. Anläggningen dimensioneras för en teknisk livslängd på 25 år.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42000000 Industrimaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130252:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 42511100 Värmeväxlare, 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning