271075-2019 - PlaneringSverige-Växjö: Hjälptelefoner
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inbjudan till leverantörsvisning av Alternativ telefoni (hjälpmedel)
Referensnummer: 18RGK2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32552120 Hjälptelefoner
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Kronoberg erbjuder leverantörer möjlighet att presentera sina produkter inom produktområdet Alternativ telefoni, ISO-kod 2224 hjälpmedel för telefonering och telematikmeddelande. Vi är intresserade av programvaror för totalkonversation och hårdvara för totalkonversation.
Vi önskar uppdatera oss på lämpliga produkter som finns på marknaden, så att vi kan ställa relevanta krav i vår kommande upphandling.
Datum för presentationerna är måndag 19 augusti 2019.
Platsen för presentationerna är Region Kronoberg, JF Liedholms väg 12 i Växjö.
Varje leverantör erbjuds 1,5 timmars presentation. Möjlighet finns att komma en timme före utsatt tid för uppackning av produkter.
Anmälan skickas till Åsa Brohlén via e-post: asa.brohlen@kronoberg.se senast 12 juli 2019.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32552120 Hjälptelefoner, 32552150 Telefoner för synskadade, 32552160 Telefoner för hörselskadade
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se ovan.