271077-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – End Point Protection and Response
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelEnd Point Protection and Response
BeskrivningEn säkerhetslösning för Försäkringskassan datorer och servrar. Sk End Point Protection and Response, i dagligt tal EDR-lösning.
Intern identifierareFK 2024/020782
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48730000 Säkerhetsprogramvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareEnd Point Protection and Response