Typ av upphandlande myndighet Annan typ: nationell radiobolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mingel och middag.
Referensnummer: SR1618
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79954000 Festarrangemang
II.1.4.
Kort beskrivning
Vartannat år samlas alla 1 800 medarbetare till ett stort, gemensamt kunskaps- och inspirationsmöte med efterföljande mingel och middag. Den 16.9.2017 är det dags igen. Mötena är extra betydelsefulla eftersom Sveriges Radio har medarbetare på 44 olika platser i landet – att få komma samman och inspireras och få ny kunskap är avgörande för ett så decentraliserat företag som producerar 180 000 timmar radio per år.
Denna upphandling omfattar lokal, mingel och middag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79954000 Festarrangemang, 55500000 Matsalstjänster och catering, 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Vartannat år samlas alla 1 800 medarbetare till ett stort, gemensamt kunskaps-och inspirationsmöte med efterföljande mingel och middag. Den 16.9.2017 är det dags igen. Mötena är extra betydelsefulla eftersom Sveriges Radio har medarbetare på 44 olika platser i landet – att få komma samman och inspireras och få ny kunskap är avgörande för ett så decentraliserat företag som producerar 180 000 timmar radio per år.