271142-2020 - PlaneringSverige-Sollefteå: Transportutrustning och transporthjälpmedel
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skotare
Referensnummer: UH-2020-48
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Sollefteå kommun avser att köpa en skotare och simulator enligt bifogade bilagor och underlag till vårt Naturbruksgymnasium.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen