See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift av fastighetsmark
Beskrivning: Entreprenaden avser drift och avhjälpande underhåll avseende B:s utemiljö på fastighetsmark. Entreprenaden omfattar i stort: • Tillsyn, skötsel och avhjälpande underhåll av utemiljö med tillhörande utrustning på fastigheter tillhörande Danderyds kommun respektive Djursholms AB. • Snöröjning, halkbekämpning och sandupptagning inklusive jour och beredskap
Intern identifierare: TN 2024/0486
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77314000 Markskötsel
Ytterligare klassificering (cpv): 45236210 Markanläggning för lekplats
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Generell del
Intern identifierare: 1484152
Huvudklassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Drift av fastighetmark
Beskrivning: Drift av fastighetsmark
Intern identifierare: 1484165