271194-2026 - Resultat
Sverige – Låssmedstjänster – Lås- och låssmedstjänster inkl. digitala nyckelskåp 2026
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster - Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lås- och låssmedstjänster inkl. digitala nyckelskåp 2026
Beskrivning: Trollhättans Stad med bolag önskar upphandla ramavtal avseende lås- och låssmedstjänster inklusive digitala nyckelskåp.
Intern identifierare: 2025/560
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 98395000 Låssmedstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 44520000 Lås, nycklar och gångjärn
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Ramavtal 2+1+1 år lås- och låssmedstjänster samt digitala nyckelskåp. Trollhättans stad med kommunala bolag genomför upphandling till ett uppskattat värde av ca 15,2 mkr.
Intern identifierare: 1709150-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krav på vara/tjänst
Beskrivning: Lås och låssmedstjänster samt digitala nyckelskåp. Ramavtal 2+1+1 år.
Intern identifierare: 1709152-1