Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
INBJUDAN SAMRÅD INFÖR UPPHANDLING SÄKO Västerbotten
Referensnummer: 21/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60112000 Kollektivtrafik på väg
II.1.4.
Kort beskrivning
Kollektivtrafikmyndigheten i Västerbotten samt Länstrafiken i Västerbotten AB inbjuder er härmed in till samråd inför kommande upphandling av särskild kollektivtrafik i Västerbottens län.
När: Torsdagen den 27 maj kl. 13:00 - 15:00
Deltagandet i samrådet görs via Teams där länk till mötet skickas ut till deltagare som anmäler sig. eller mejlar fredrik.johansson@tabussen.nu
Ni som redan fått länk till samrådet behöver inte anmäla sig.
Varmt välkommen!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: jaDen upphandlande myndigheten förbehåller sig rätten att tilldela kontrakt genom att kombinera följande delkontrakt eller grupper av delkontrakt:
Ett avtal per primärområde
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Ett avtal per primärområde
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Samråd inför upphandling av Särskild kollektivtrafik i Västerbotten