See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skolskjuts 2024
Beskrivning: Denna upphandling avser taxi-/skolskjutsar inom kunskapsnämndens verksamhet.
Intern identifierare: 2024/9144
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter, 60120000 Taxitjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generellt
Beskrivning: .
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell
Beskrivning: Skolskjuts
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Paket 1
Beskrivning: Lyckeby, Verkö, Spandelstorp, Kättilsmåla
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Paket 2
Beskrivning: Rödeby södra-norra, Strömsberg norr liten buss, Spjutsbygd, Fridlevstad, Tving liten buss, Tving stor buss
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Paket 3
Beskrivning: Flymen
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Paket 4
Beskrivning: Holmsjö liten buss, Holmsjö stor buss
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Paket 5
Beskrivning: Sturkö
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Paket 6
Beskrivning: Ramdala söder, Ramdala norr, Möcklö/Senoren, Fågelmara, Skrävle, Torhamn, Jämjö och Skrävle, Jämjö kunskapscentrum
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Paket 7
Beskrivning: Nättraby kunskapscentrum - Sjuhalla/Skillingenäs, Skillinge/Grönadal, Hasslö
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Anbudspaket Anpassad skola
Beskrivning: Skolskjuts anpassad skola
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Anbudspaket Taxipaket, växelvis+special
Beskrivning: Taxipaket, växelvis+special
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Anbudspaket Sjöarp
Beskrivning: Sjöarp
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Anbudspaket Karlskrona resursskola Aklejaskolan
Beskrivning: Karlskrona resursskola Aklejaskolan