Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
HME och Medarbetarundersökningar
Referensnummer: KS/2021:81
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79311000 Undersökningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Medarbetarundersökningen är ett led i uppföljningen av det strategiska arbetet som bedrivs för att Solna Stad (Staden) ska ses som en attraktiv arbetsgivare. Staden vill kunna följa SKR:s modell Hållbart medarbetarengagemang (HME) för att få en korrekt bild över tid av hur kommunen uppfattas av sina anställda. Staden vill samarbeta med en flexibel leverantör som även kan tillgodose enkättjänster som med etablerad metodik kan arbeta fram frågor och efterföljande analyser kring andra delar än de
Som ingår i HME.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79311200 Genomförande av undersökningar, 79311300 Undersökningsanalys
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen