Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Kommunalt bostadsbolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Diarie- och ärendehanteringssystem
Referensnummer: TB2022-0596
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212311 Programvaruutvecklingstjänster för dokumenthantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Tyresö Bostäder AB upphandlar ett system för stöd till processerna: - Diarieföring - Ärendehantering - Dokumenthantering
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48219300 Programvara för administration, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48329000 Bildbehandlings- och arkiveringssystem, 48445000 Programvara för kundhantering, 48810000 Informationssystem, 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen