271358-2022 - ResultatSverige-Eskilstuna: Tekniska tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Tekniska Konsulttjänster Region Väst, Såtenäs
Referensnummer: 1713/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71356000 Tekniska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71200000 Arkitekttjänster, 71311200 Konsulttjänster för transportsystem, 71312000 Byggnadsteknisk rådgivning, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71316000 Konsulttjänster för telekommunikation, 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen