Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avtal Byggledare ÖVAR MARV
Referensnummer: 533727
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71540000 Byggteknisk ledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsultuppdraget innefattar att vara beställarens byggledare under genomförandet av etapp 1 och med en option för etapp 2 av utbyggnaden av Margretelunds Avloppsreningsverk (MARV). Under de inledande faserna 0 och 1 enligt ovan då entreprenören ansvarar för framtagande av principförslag och systemhandling ingår i uppdraget att vara beställarens biträdande byggledare. Roslagsvatten kommer teckna avropsavtal med en (1) leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen