271388-2020 - ResultatSverige-HALMSTAD: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elektroder och förbrukningsmaterial till EKG, PCI, EMG och defibrillatorer DNRGS180295
Referensnummer: 19/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Halland upphandlar elektroder till EKG, PCI, EMG och defibrillatorer samt slipband och registreringspapper.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33120000 System för registrering och undersökningsutrustning, 33123000 Utrustning för kardiovaskulära ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen