27139-2017 - ÄndringSverige-Lund: Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till järnvägstransport
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhållsdepå till Öresundstågen, Kärråkra, Hässleholm – E103 Byggentreprenad.
Referensnummer: 1604276
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45213320 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till järnvägstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Underhållsdepån ska användas för förebyggande underhåll, reparationer, tillsyn, uppställning och städning av Öresundståg.
Denna entreprenad omfattar:
Byggnad 01 Verkstad med kontor,
Byggnad 02 Städplattform,
Byggnad 03 Hjulsvarv,
Byggnad 04 Kombihall,
Byggnad 05 Städbyggnad,
Byggnad 11 Mottagningsstation.