271398-2022 - ResultatSverige-Helsingborg: Utbildning av personal
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ledarskapsutbildning – Framtidens ledare
Referensnummer: FHBG 446/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79632000 Utbildning av personal
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget är att leverera programmet Framtidens ledare. Programmet omfattar ledarskapsutbildningen Framtidens ledare som bedrivs i Familjen Helsingborgs regi. Takvolym är 150 stycken deltagare.
Upphandlande myndigheter är
- Helsingborgs stad (212000-1157)
- Bjuvs kommun (212000-1041)
- Båstad kommun (212000-0944)
- Höganäs kommun (212000-1165)
- Klippans kommun (212000-0928)
- Landskrona stad (212000-1140)
- Perstorps kommun (212000-0910)
- Svalövs kommun (212000-0993)
- Åstorps kommun (212000-0936)
- Ängelholms kommun (212000-0977)
- Örkelljungas kommun (212000-0878)
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79632000 Utbildning av personal, 79633000 Personalutveckling, 80000000 Undervisning och utbildning, 80510000 Specialutbildning, 80511000 Personalutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen