See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Gymutrustning, övrigt sortiment och tillhörande tjänster
Beskrivning: RSG avser att upphandla träningsutrustning till samtliga brandstationer samt service och reparation för ca 20 brandstationer inom RSG:s medlemskommuner som kan utökas med fler brandstationer. Upphandlingen är uppdelade i olika grupper. RSG avser att teckna avtal med en (1) leverantör för grupp: • Grupp D Service och reparation: Underhåll och reparation av befintlig utrustning För följande grupper som antas kommer samtliga Leverantörer som uppfyll obligatoriska krav. • Grupp A konditionsmaskiner och Generella krav för service och reparation • Grupp C Skivstänger, vikter, hantlar och tillbehör samt Generella krav reparation Grupp B Styrkemaskiner och Generella krav för service och reparation • Grupp E Hyllor, förvaring, bollar, rep, band, annat förbrukningsmaterial inom träning samt övrigt sortiment • Grupp F Underlag, mattor, golvskydd, golv • Grupp G Planering av gym och gymytor • Grupp H Utbildning Detta förutsätter att det finns tillräckligt antal anbud som uppfyller ställda krav i upphandlingsdokumentationen.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 37440000 Träningsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Grupp A konditionsmaskiner och Generella krav för service och reparation
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128856:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 37400000 Sportartiklar och -utrustning, 37442000 Vikt- och styrketräningsutrustning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Grupp B Styrkemaskiner och Generella krav för service och reparation
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128856:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Grupp C Skivstänger, vikter, hantlar och tillbehör samt Generella krav reparation
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128856:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Grupp D Service och reparation på befintlig utrustning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128856:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Grupp E Hyllor, förvaring, bollar, rep, band, annat förbrukningsmaterial inom träning samt övrigt soriment
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128856:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Grupp F Underlag, mattor, golvskydd och golv
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128856:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Grupp G Planering av gym/gymyta
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128856:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Grupp H Utbildningar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128856:Lot:8